Druhy zvonkoher

Když jsem vyrobil svou první zvonkohru a vlastně úplně první laděný nástroj vůbec, tak jsem vůbec netušil, kam až mě tato cesta zavede. Od té doby jsem vyleštil spoustu krásných dřevin, navrtal množství trubek a zavěsil bohatou různorodost drahých kamenů. Díky vší té energii a času stráveném v dílně s nářadím, v pokoji s kalkulačkou, frekvencemi a stupnicemi, ale také mezi knihami s muzikoterapeutickou a duchovní tématikou a taktéž „laděním“ sama sebe v lese mezi stromy, jsou tu pro Vás v současné době k dispozici čtyři druhy zvonkoher (pro video ukázky a podrobnější popis klikněte na názvy):

Alikvótní flétnohry
To nejvyšší, co v podobě zvonkoher v současné době můžu dát, najdete v této královské řadě. Jsou tvořeny velmi komplexním trojím laděním a velikostí jsou největší. Tyto zvonkohry chtějí být hrány ve chvílích ticha a klidu, kdy se duch může otevřít jejich působení. Nejsou vhodné pro každé místo a „náhodné cinkání“.

Flétnohry
Nejvíce prodávaný typ zvonkoher. Mají dvojí ladění s hlubokým a plným zněním zvonů až po jasnou přímost vysokých tónů. Velikostně jsou střední až velké. Mohou být opatřeny „zachytávačem větru“ pro umístění na ven, pro větrné hudebníky.

Zvonkohry
Těší-li Vás jemné cinkání, tak jako dopadající kapičky vody, podívejte se na tyto zvonkohry obsahující jedno ladění v harmonii vysokých tónů.

Znějící Slovo
Tento druh vznikl skrze mou touhu předávat poznání formou umění a tím pomáhat druhým. Tyto zvonkohry jsou zcela jiným druhem než tři předchozí. Textem na pomoc člověku vsazeným do „tabulky“ dřeva a zněním malých tyček v řadě usměrňují na cestě být lepším člověkem.

Comments are closed