Zdobení kalimb

Kalimby od Harmonie Zvuku se pyšní krásou a kvalitou, která je znát na první pohled. Dekorační stránku nástroje jsme pozvedli ručním zdobením v podobě vypalování, gravírování či vkládání kamene. Tento přístup jsme neviděli u žádného jiného výrobce kalimb, tak zbystřete 🙂 Dnes si ukážeme, jak takové ozdobené krásky mohou vypadat.

Dřevo je krásné samo o sobě

Když se rozhodnete pro základní verzi kalimby od Harmonie Zvuku, nemusíte mít obavu, že bude fádní a okouká se Vám jen tak. Každá kalimba z naši dílny je vytvořená z masivního (opravdového) dřeva a tím pádem má za sebou práci paní malířky Přírody. A ta nedělá padělky nebo kopie. Každý její kus je originál a stojí za shlédnutí.

Kromě vizuálních kvalit nese se sebou také samozřejmě i určité energetické vyzařování, které může být léčivé, ale o tom někdy později…

Vypalování

Dnes se budeme soustředit na zdobení kalimb. Jednou z oblíbených technik je vypalování. V závislosti na druhu dřeviny vypalujeme souvislou čárou nebo tečkami (některé dřeviny jsou více houževnaté a mají velmi rozdílnou tvrdost mezi letní a zimní části dřeva, takže vedení čáry by bylo hrbolaté a nehezké). 

Několik našich realizaci najdete v této galerii:

Gravírování

Podobně je to s gravírováním, které místo černého vzoru nechává jen strukturu. Vzor dřeviny tak neruší jiná barva, ale nese ono decentnější dekor, který je vidět jemně. A je příjemně cítit pod prsty.

Co se týče “obsahu” zdobeni, umíme větší a menší mandaly, které sami navrhujeme, jednoduché obrázky dle předlohy, citáty, iniciály apod.

Tady se můžete podívat, jak vypadá kalimba s gravírováním:

Vkládání kamenů

Zdobení polodrahokamy je nejnovějším způsobem dekorace našich kalimb. Ale v některých obdobích nejčastějším. Není divu, protože k energii kovu (symbol budoucnosti) a dřeva (symbol současnosti) přidává energii zemi (symbol minulosti) a tím pádem dává celou časovou osu, jak to máme na svých zvonkohrách.

Kalimby s kamenem mají zvláštní silu vyváženosti a okouzlují jako nástroje se šperkem.

Kamenné kapičky, ovály a kolečka na našich kalimbách uvidíte zde:

A kdo chce víc

Může mít více druhů zdobení na jedné kalimbě. Pěkně vypadá kulatý kámen, okolo kterého svítí mandala. Podívejte na pár takových skvostů:

Zaujalo Vás zdobení kalimb a chcete jednou takovou pro sebe nebo někoho blízkého? Napište nám na email: info@harmoniezvuku.cz a milerádi uděláme Vám nástroj na míru.

Anebo máte už svoji zdobenou kalimbu a máte ji rádi? Také nám o tom napište. A sdílejte své zážitky doma či na cestách na sociálních sítích – označte nás @harmoniezvuku – harfy a kalimby nebo #harmoniezvuku. To může pomoct ostatním najít kvalitního výrobce nástroje, po kterém touží. Děkujeme!

A jestli chcete průběžně vědět, co se u nás děje, přihlaste se k odběru Obšťastníku Harmonie Zvuku. Jednou za dva týdny dostanete novinky ze světa nástrojů a terapii.

Comments are closed.