Krása nových dřevin

Přibyly nám nové krásné dřeviny! Do interiéru se jedná o překrásný světlý javor. Patří mezi nejtvrdší světlá dřeva vůbec. Jeho kresba je krásná v jemných detailech. Některé části javoru obsahují “zrcátka” podobně jako dub, ale oproti němu je má mnohem menší a pravidelnější. Takový krásný třpyt.

Dále tu máme břízu, rovněž pro vnitřní použití. S javorem se řadí mezi nejsvětlejší dřeva, co momentálně mám. Bříza je krásná ve své prostotě – čisté jakoby lehce narůžovělé jemné dřevo.

A pak modřín! Tedy kromě dubu a jilmu je to další dřevo určené pro vyloženě venkovní použití. Benátky stojí na modřínových pilotech, u nás se z něj vyráběly (vyrábějí) šindele na střechy a my z něj budeme mít doma okna. Těch pár kousků, co mám, je krásně oranžově probarveno s výrazným odlišením letokruhů v letním a zimním přírůstku dřeva.

A jako poslední přibyl jádrový jasan. Z jasanového dřeva sice vyrábím již dlouhou dobu, ale nově používám kousky s tmavou jádrovou částí stromu, která krásně kontrastuje s jinak světlým jasanem.

Více fotek včetně kompletní nabídky dřevin naleznete v galerii.

Comments are closed.