Kalimba 15 tónů

3,050.00

Diatonická. Hraní skladeb i improvizace.

Katalogové číslo: 005 Kategorie:

Popis

Tato kalimba je laděná diatonicky a tak má plnější možnosti hry než pentatonika.

Obsahuje všech 7 tónů dané stupnice (tj. vč. dvou půltónů) a tudíž na ni můžete zahrát jakoukoliv běžnou skladbu včetně akordických doprovodů. Zároveň se však hodí pro volné improvizace a to i pro začátečníka.  Stačí naslouchat, které tóny spolu ladí a které ne. A nebo použít trik popsaný ve vedlejší záložce.

Diatonické kalimby od Harmonie Zvuku mají barevné odlišení lamel pro hraní podle tablatury – upravený notový zápis přímo pro kalimbu. Ty můžete zakoupit na stránkách Kalimba magic. Díky nim může hrát skladby ze zápisu i ten, kdo neumí číst běžné noty – v takovém případě doporučuji prvně zakoupit pdf Easy Alto, kde jsou i rady pro začínající. 

Stupnice: Es, E, F, G, A, C

Rozměry: 14,5 x 17cm

Tipy a triky

Ten kdo se obává půl tónů, které spolu neladí, ale přitom by rád širší možnosti a bohatší melodie diatonické kalimby může při hraní použít jednoduchý trik.

Půltóny jsou ve stupnici vedle sebe, což u kalimbového uspořádání pravá/levá znamená naproti sobě (ve stejné vzdálenosti od středu). Jinými slovy nehrajte spolu dva tóny, které mají téměř stejnou délku lamel. Samozřejmě je můžete hrát za sebou, což právě přináší bohatší melodie diatonické kalimby.

Druhý trik je pak na hraní akordů. V případě diatonických kalimb naší výroby jsou tóny tvořící akord umístěny vždy vedle sebe. To znamená, že stačí jakoby sklouznout nehtem palce přes 3 tóny najednou a vždy zahrajete nádherný souzvuk.

Comments are closed