Kalimba 17 tónů

3,350.00

Diatonická. Nádherný rozsah basů i výšek.

Katalogové číslo: 006 Kategorie:

Popis

Více tónů = více hudby. Velká kalimba s rozsahem dvě a půl oktávy a tedy s největšími možnostmi při tvorbě melodií a harmonií.

Diatonická kalimba má podstatně plnější možnosti hry než pentatonika. Obsahuje všech 7 tónů stupnice (tj. vč. dvou půltónů) a tudíž na ni můžete zahrát jakoukoliv běžnou skladbu včetně akordických doprovodů. Zároveň se však hodí pro volné improvizace – podívejte se na tipy a triky.

17 tónová kalimba má také barevné odlišení lamel pro hraní podle tablatury. Ty můžete zakoupit na stránkách Kalimba magic. Díky nim může hrát skladby ze zápisu i ten kdo neumí číst běžné noty – v takovém případě doporučuji prvně zakoupit pdf Easy Alto, kde jsou i rady pro začínající. 

Tato kalimba tedy není pouze pro zkušené hráče. Po trošce cviku zvládne hraní jednodušších skladeb nebo volnou improvizaci i začátečník.

Stupnice: Es, E, F, G

Rozměry: 15,5 x 17,5 cm

Tipy a triky

Ten kdo se obává půl tónů, které spolu neladí, ale přitom by rád širší možnosti a bohatší melodie diatonické kalimby může při hraní použít jednoduchý trik.

Půltóny jsou ve stupnici vedle sebe, což u kalimbového uspořádání pravá/levá znamená naproti sobě (ve stejné vzdálenosti od středu). Jinými slovy nehrajte spolu dva tóny, které mají téměř stejnou délku lamel. Samozřejmě je můžete hrát za sebou, což právě přináší bohatší melodie diatonické kalimby.

Druhý trik je pak na hraní akordů. V případě diatonických kalimb naší výroby jsou tóny tvořící akord umístěny vždy vedle sebe. To znamená, že stačí jakoby sklouznout nehtem palce přes 3 tóny najednou a vždy zahrajete nádherný souzvuk.

Comments are closed