Držíme regionální značku MORAVSKÝ KRAS

Občas vídám na trzích nálepky se značkou regionálního produktu. Vždy to ve mne vyvolává tušení výjimečné kvality, pečlivosti, poctivosti a umu. Doufám, že o to se všichni výrobci snaží a je nám potěšením, že naše hudební nástroje dostaly toto vyznamenání. U nás čekejte jen špičkovou kvalitu a laskavý přístup! Rozšiřujeme řady držitelů Regionální značky Moravský kras. Co to pro Vás znamená?

Aby výrobek, služba či zážitek získal ocenění regionální značky musí projít procesem schvalování a obhajobou před certifikační komisi. Podmínkou je jak místní původ, tak několik dalších faktorů. Výrobek musí přispívat k dobrému jménu regionu, proto musí být dostatečně kvalitní, nesmí poškozovat životní prostředí a musí být jedinečný – vyrobený tradiční technologií, ručně nebo z místních surovin.

V našich nástrojích se snoubí hned vícero klad:

* dřevo, které používáme k výrobě nástrojů pochází především ze zahrad z okolních vesnic. Sami zpracováváme klady na řezivo, které několik let se suší za domem než se z něj stanou kalimby, harfy či zvonkohry.

* naše nástroje neustále vyvíjíme. I když dáváme to nejlepší, co v dané chvíli umíme, uvědomujeme si, kudy vede cesta k vrcholným nástrojům. A po malých krůčcích tam šlapeme.

* materiál se snažíme využívat co nejvíc úsporně. Odřezky dřeva, které zbudou, skončí jako podpal v našich kamnech. Ty o trochu větší bývají “koníky” v indiánských flétnách spřáteleného výrobce fléten. Větší moc nečekejte 🙂

* každý nástroj projde rukami jediného člověka – každou desku vloží k ohoblování z jedné strany, vytáhne z druhé, vyřeže tvar, pak brousí, vrtá, lepí (harfy), váže (zvonkohry), olejuje, ladí… 

* obaly na kalimby nám šije zlatá paní z Prostějova, pro obaly na harfy jsme našli firmu z Podomí, kousek od nás.

Naše nástroje nesou však mnohem víc známek kvality. Hlavně je to ale o lásce ke kráse a k tomu rozšiřovat tu krásu do světa.

S každým zakoupeným nástrojem z naší dílny, si odnesete příběh. A doufáme, že pro Vás to bude začátek Vašeho dlouholetého příběhu:

  • tvoření hudby
  • hledání sebe sama
  • dobrodružství s blízkými a přáteli
  • překonávání svých hranic
  • skvělého času při relaxu
  • … (doplňte to své)

Cílem regionálních značek je zviditelnění regionu a pomoci zdejším výrobcům. Značka usnadňuje orientaci zákazníkům – a to jak turistům, kteří si chtějí odvézt skutečně pravý suvenýr z Moravského krasu, tak místním obyvatelům, kteří chtějí nákupem podpořit především „své” výrobce.

Věříme, že nás tato značka a aktivity okolo ní víc propojí s regionem a naše hudební nástroje a muzikoterapie se stanou fenoménem, který budou vyhledávat i přespolní.

S kým sdílíme značku regionálního produktu Moravského krasu se dozvíte z Online katalogu.

Náš medailonek mezi dalšími držiteli na stránkách Asociace regionálních značek najdete zase tady.

Comments are closed.