Jak vyrobit kalimbu za jeden den?

Jde to vůbec? Ano! Ale už s předpřipravenými komponenty a pod pečlivým vedením. Světe div se – oba tyto předpoklady máme u sebe. Od nás pro Vás! ♥ Hrát na kalimbu může každý, ale ne každý se může pochlubit, že svůj nástroj vyrobil vlastními rukami! Pojďte se podívat, jak to u nás hodí a jestli nepotřebujete se co nejrychleji zúčastnit semináře výroby…


Aby vše ladilo

Výroba každého hudebního nástroje začíná výběrem materiálů. A stojí za to dát tomu čas. Poslat záměr a vybrat kus, který Vás volá. V rámci workshopu zažijete, jako vždy u nás, že i tato část procesu může být hravá, objevná a překvapující. Víc neprozradím, abych něco neproflákla…

Krása tkví v detailech

Až každý najde to “své tělo”, nadejde čas pro opracování. Během celého dne se bude pracovat jen s ručním nářadím. Jak u opracování dřeva, tak kovu se můžete těšit na artefakty, které jste možná ani v životě neviděli.

Vyzkoušíte si vlaštovku, svidřík, různé dláta a další vybavení našich dědů. Můžete to pobrat i jako vzdělávací den s Vaším dítětem a vyrobit nástroj, který bude Vás spojovat hudbou v běžných dnech a vzpomínkami na hezký společný den.

Romantika chce čas

V závislosti na tom, jak moc budete chtít vymazlit svůj nástroj, budete muset mu věnovat hodiny péče. Občas budeme pracovat v tichosti, občas si vzájemně pomůžeme a nebude chybět i čas na rozhovory o… kráse? životě? hudbě? harfách? To záleží na tom, kdo všechno se sejde pod střechou, kde budeme tvořit*.

Nejvíc vzrušující moment

Ty během tvoření jsou dva. Jeden nastává, když dobrousíte tělo do hladkosti, která Vám vyhovuje a nanesete vrstvu oleje. Celé dílo se rázem zvýrazní a vy získáte první odměnu za svůj čas.

Druhý okamžik může být ještě víc dojemný. Je to chvíle, když svůj nástroj rozezníte. Celý den soustředění se vyklubá do podoby opravdového hudebního nástroje! 

Kdo to může zvládnout?

Neradi říkáme nějaká omezení, protože se zas a znova přesvědčujeme o tom, že téměř každou překážku lze překonat. Občas jen ta cesta je delší nebo je potřeba na ni pomoc.

Jak bychom si představili člověka, který si to nejvíc užije, je to někdo, kdo má dvě ruce, funkční oči a touží po kalimbě. Baví ho něco zkoušet i když třeba nemá na to talent. A ať to bude 10-letý kluk nebo 60-letá babička to už nehraje rolí děti ale bereme na seminář v doprovodu dospělých).

Tak co, máte dvě ruce a chuť si odnést vlastní nástroj? Vzpomínat na čas s Harmonii Zvuku při studánkách v létě a při kamnech v zimě? Pokud ano, přihlaste se na náš celodenní seminář výroby kalimb tady.

Pokud byste měli jakékoliv otázky, neváhejte nás kontaktovat skrze kontaktní formulář nebo přímo emailem: info@harmoniezvuku.cz.

 

Budeme se těšit na každého, kdo se vydá na toto dobrodružství s námi!

 

Děkujeme za pozornost a přejeme naladěné dny,
Vaše Harmonie Zvuku

* a abyste se nemuseli starat o své prázdné žaludky, zařídili jsme i oběd. Stačí jen přijít a nechat se vést!

Comments are closed.