Týdenní intenzivní škola hry na harfu…

A také na housle, příčku, irskou flétnu, škola tance, zpěvu a irštiny – dle toho, co vyberete. To je Bernard’s Summer School v Praze. Tom jede už třetím rokem na lekci hry na harfu pro pokročilé a domluvil kurz pro začátečníky! O čem všem to je a jak probíhá výuka se dozvíte v článku.

Jestli při slově harfa nebo Irsko Vám lehce poskočí srdce je to znamení, že něco z této kultury je Vám blízké a měli byste zvážit účast na letní škole. Je to setkání lidi z řad začátečníků a pokročilých, mnoha věkových kategorii, kteří pod vedením zkušených lektorů z Česka a zahraničí poznávají nové kroky, techniky, skladby v několika různých třídách. 

Lekce od učitelů, kteří žijí tím, co učí 

Od neděle do pátku probíhají 2-3 hodinové lekce dle rozvrhu. Můžete si vybrat i více tříd, pokud se nepřekrývají časově. Pokud učitel je ze zahraničí, lekce probíhají v angličtině, ale nemějte obavy z jazykové bariéry – vždy jsou tam ochotní účastníci, kteří rádi pomohou pochopit. A většinou přece jen jde o nějaké úchopy, posloupnost tónů či kroků (v tanci), tak názorné ukázky vyjasní vše.

Málo spaní, hodně zážitků

Škola je otevřená pro účastníky celodenně a chodby jsou plné hudby po celý den. Spontánně probíhají tady společné “sessions”, kde posunete své schopnosti v souznění s dalšími nástroji. Zní to pěkně a je nesmírně nabíjející.

*Doporučujeme pořádně se vyspat ještě před nástupem do letní školy 😉

 

A kdyby Vám celé dny nestačily…

Doprovodný organizovaný program je také hodně bohatý. Začíná už v sobotu prezentaci a ubytováním odpoledne. Večer můžete se zúčastnit první irské tancovačky

Ve středu v Komunitním centru Žižkostel v Praze 3 se uskuteční Irský večer, kde muzikanti a tanečníci předvedou něco ze svého umění. Bude možnost společného tance s jednoduchými kroky. 

Třešničkou na dortu je  Závěrečný večer BSS 2024. Je to tradiční zakončení letní školy v pátek večer v Komunitní centrum Žižkostel v Praze 3. Program bude sestaven z hudebních a tanečních čísel, které předvedou účastníci letní školy za účasti svých učitelů. Je to nádherný zážitek, který si můžete užít i když na letní škole se učit nebudete (pak platí vstupné).

 

Zapište se a dejte vědět ostatním

Ať se sejde silná parta! Harmonie Zvuku je o rozvoji a Letní škola Vás určitě nenechá zakrnět, proto plně podporujeme. Neznáme zatím lepšího živého prostředí v Česku, kde byste se mohli tak rychle posunout ve hře na harfu. 

Nebudeme se zlobit, když místo harfy si vyberete tanec, flétnu, zpěv či housle 😉 Nabídka je opravdu bohatá a z vlastních zkušenosti stojí za to.

Zapsat se můžete tady: detaily a přihlašování

A pokud byste přece jen měli nějaké otázky, napište nám nebo zavolejte. Rádi Vás nadchneme. Možná až tak, že nebudete moci se dočkat léta!

Přejeme naladěné dny,
Jaroškovi z Harmonie Zvuku

Comments are closed.