Na vzhledu nezáleží… nebo ?

Člověče obklopuj se krásou ve všem co děláš, pozvedá to tvého ducha a přirozeně mu pomáhá ke vzestupu! Kdysi nám byla dána tato dobrá rada (nebo snad zákon?) – jak k ní přistupujeme dnes?

Jednou jsem na našem stánku dostal otázku – a hrály by ty kalimby i v jiném tvaru, třeba kdyby byly hranaté? Hrály! A možná bych je dokonce vyrobil za méně než polovinu času, Vám dal slevu a ještě vydělával více, všichni by byli spokojení… nebo snad ne?!

Vše, opravdu vše, čím se obklopujeme, na nás působí. A my přece chceme být šťastní, dobře naladění, k lepšímu životu kráčející. A tak má být vše krásné!

Nejen kalimba, ale i housle, nebo violoncello by mohly být z hranatých obdélníků. A i kdyby „hráli“ dokonale stejně – Vám by se na ně stejně nehrálo…

Ony totiž ty obloučky dělají malé velké zázraky. A tak říkám, pryč s funkcionalismem, vše se snažme dělat krásné!

My jsme se konečně dostali za hlavní rekonstrukční práce a tak Vám po čase mohu nejen psát tento příspěvek, ale hlavně se mohu vrátit do dílny k milované výrobě nástrojů!
Kromě dřevěných obloučků vidíte na fotkách i nějaké ty stavební obloučky. V rámci toho, jak ušlechtile by mohla (a měla) vypadat naše architektura (náš dům) je to zrnko písku. Ale věřte, že se nám už teď, ještě ve stavební fázi, prochází pod tímto zrnkem zcela jinak! Tohle zrnko naše dušičky táhne nahoru. Ukazuje nám cestu.

Kéž jsou takovým světlým zrnkem naše kalimby!

 

Comments are closed.