Šťastně nemocný

Šťastně nemocný?

Rozhýbávám záda, které mě podivně „střelili“ tak jako nikdy i přesto, že pravidelně cvičím. A do toho mě bacil nějaký bacil. Zvláštní zimnice, slabost a v krku mě roste něco prapodivného, co mě nechce nechat normálně bezbolestně polykat. Ale jsem šťastný 😀

Je to podivný stav, možná mu pomohla ta horečka s kterou jsem začal hýřit vtipem, ale cítím se opravdu dobře. Mám tisíc důvodů proč to brát negativně (ve vjezdu vysypaných 10kubíku dřeva, které ještě nemají ani místo na uskladnění, rozpracované firemní, velkoobchodní i malo-zakázky, zkrátka spoooostu práce pro www.kalimby.cz a Vánoce za rohem…) ALE:
Řekl jsem si, že když budu nemocný, tak šťastně a že si to užiju!

Větu, všechno je jak má být, nemám příliš v oblibě. Přijde mě taková rezignační, nebdělá. Záleží jak je pronesena, ale někdy mám od těch lidí dojem, že zapomínají na svou svobodnou vůli.

Vše je jak je. Vnitřně se cítím dobře a hned bych se rozběhl za všemi mými pracemi, ale tělo se zdá to vidí jinak. A tak si chci užít a prožít, co můžu, i když je vše jinak než jsem si plánoval.

Nicméně bych Vás rád trošku inspiroval tím, jak se léčím.

První byla napařovací vana. Nemám rád ekoteroristy, kteří chtějí zrušit všechny vany. Sám mám docela hluboké poznání vody, měl jsem o ní i pár přednášek jak na mikro, tak makroskopické úrovni a opravdu si jí hluboce vážím. Samozřejmě si vanu nedávám denně, ale když je potřeba tak je to nádherný relaxačně léčivý prostředek.

Jenže víte, že voda má omezenou schopnost Vaší očisty? Možná si vzpomenete, že když jste tam byli delší dobu, tak jste se naopak cítili spíše hůře. To čím Vás voda očistí začne po čase zase vracet zpět do těla. Na fyzikální úrovni je nám to jasné – v bahenní kaluži, tedy vodě nasycené, se těžko umyjeme. Ale stejně to tak je na energetické úrovni.

Naštěstí v naší české kotlince máme vodního mistra pana Václava Černého, který v Aqua Sanatura dělá ty nejlepší revitalizace vody!

Když Vám do vany teče takto oživená voda a vy ještě vědomě poprosíte pomocníky o léčení, může Vám to opravdu velmi pomoci. Z vany jsem odcházel nejen v lepším fyzickém stavu, ale hlavně s velkým vnitřním pokojem, který hodně ovlivnil následující tělesné pochody.

Nezůstal jsem ale jen u čisté vody, pomohl jsem si také esenciálními oleji. Justyna Jarošková Vám v Hřiště vůní ráda vysvětlí, proč jsem si dal rozmarýn a borovici. A také Vám ukáže proč si vybrala zrovna jednu českou firmu na spolupráci s esencemi.

Další den se mě v těle ještě rozjeli nějaké procesy a tak jsem přistoupil k – pozor! – chemickému léku! Uf a je to venku! Nejsem ani bylinkový terorista 😀

Víte, já prášky opravdu nemám rád. Nebývám často nemocen a když už, tak někdy raději zůstanu s bolestí a bez prášku… Ale…
Máme jeden takový prášek „shůry“ doporučený – Apo Ibuprofen. Doma ho máme, ale moc nepoužíváme. A já vzpomínám na jeden čas, kdy jsem skrz nějakou infekci měl šílené křeče břicha. V citu jsem dostal informaci ať si dám „apoa“, ale rozum řekl NE! Nechci léky! A tak jsem dva dny trpěl. Pak jsem tuto informaci dostal znova, dal jsem si jej, infekce i křeče byly rychle zastaveny a já jsem jasně cítil, že jsem trpěl zbytečně – že jsem jednal jen z rozumu.

Samozřejmě to člověk nemá brát co týden, ale do základní lékárničky to pro nás patří. Já jsem totiž přesvědčen, že i některé chemické léky byly dány ze Světla. Jestli i tento to nevím, ale důležité, že je mnohem lepší a méně invazivní než klasický „brufen“. Apo mě nedělá špatně na žaludku a vlastně na ničem, je mnohem citlivější a lepší. I když Vám v lékárně řeknou, že má stejnou účinnou látku jako klasika… Nepoužívám jej moc proti bolesti (i když i na to je) ale spíše na zastavení nějaké infekce.

Mno a čas využívám na ležení, nabírání síly, jsem více s rodinou a čtu si nádhernou knihu, o které Vám povím později. A také samozřejmě přehršel tvořivých nápadů ať už na články, semináře nebo výrobu nástrojů…

A málem bych zapomněl na tu divnou věc, co mě začala růst v krku a chtěla zabránit jakémukoli polykání. 3 lžičky medu a 1 kapka oregánové esence z Hřiště vůní mě nejen zbavují bolesti, ale vůbec umožňují normálně polykat, pít a jíst. Jak báječné!

Tak buďte zdrávi nejen na těle, ale také na duši!

Comments are closed.