Tom 10 v 1 aneb multiúkolovost v praxi života

V rámci projektu #mesicferovychcen Vám ukazujeme některé hodnoty, které stojí za našimi cenami. Dnes chci prozradit, proč je Tom 10 v 1. Chtěla jsem rozpitvat i další prvky naší “cenové analýzy”, ale to by už bylo na dlouhé povídání. Uvařte si čaj, pohodlně se usaďte a navnímejte, jak může vypadat den Toma, muže pro všechno v Harmonii Zvuku…

Tomáš Jarošek stojí se vším všudy za značkou Harmonie Zvuku. Už pěknou řádku let. A já ho podporuji. Máme doma ještě Jasmínku – našeho firemního maskota. To jsou prozatím všichni, kdo tvoří naši firmičku, ve které vznikají ty nejzvučnější zvonkohry, nejlíbeznější kalimby a harfy, za které by se nestyděl ani letitý harfař. To znamená, že Tom musí zastávat hodně různorodých rolí, aby a) nástroj vyrobil, b) hotový produkt dostal k Vám.

Číslo deset je namátkou vybrané číslo. Pozici, které musí v rodinné firmě pokryt jedna osoba by se dalo napsat mnohem víc. Ale nebudu Vás dál držet v napětí:

1. tvůrce – od náčrtu až k poskládání hotového nástroje je proces výroby v rukách Toma. A vlastně mnohdy ještě dříve (častokrát dřevo zpracováváme od kmene). Možná by Vás překvapilo, kolik úkonů vleze do výroby naší jedné ozvučené destičky. To už se dotýkáme druhé role…


2. vývojář – ten zkoumá, jak velká má být deska, jak tlustá, které dřeviny se na kalimbu hodí, které nezní dobře? Jaký tvar a zaoblení má mít dřevo, aby se pohodlně drželo v rukách a krásně vypadalo? Má tloušťka a materiál kobylky a mechaniky vliv na zvuk? A lamely – to je kapitola sama o sobě. Najít materiál, který bude znít od hloubek až po vysoké zvonivé tóny, to byl příběh několika generací kalimb. Šířka jazýčku, jeho tvar, ohnutí… Jednomu by se z toho zatočila hlava, ale Toma to hodně baví a naplňuje. A hlavně – dává nám to smysl. Chceme totiž dávat světu to nejlepší z nás! A Tomáš při editaci textu doplňuje: no naplňuje.. ano, ale já ani nemůžu jinak, možná je to někdy až posedlost jít za tím nejlepším. A nejde o to, že “lepší než konkurence” ale lepší než já sám včera – tedy to nejlepší, čeho jsem sám schopen…


3. hráč – abychom mohli naše nástroje smysluplně prezentovat na jarmarcích a festivalech je potřeba, aby jim Tom věnoval čas i hraním. Prozradím, že hudebně cvičí pečlivě každé ráno cca ¾ hodiny. Když to nedělá, tak padají tragače. Tomáš: A až dopadají, tak stejně cvičím, i kdybych se samou únavou mohl jen na struny zavěsit…


4. muzikoterapeut – pro výrobu nástrojů, které pomáhají je potřeba citlivosti, vnímání a kontaktu s lidmi. Toma můžete zažít, když vede muzikorelaxace, seminář s Komenským, občas se vyskytne mezi dětmi ve školce, na táboru nebo vede program na festivalu. Vždy se snaží dát ze sebe 100%. A díky pozorování účastníků může zlepšovat své nástroje.


5. konstruktér – u kalimby konstrukce není nikterak složitá, zvonkohry jsou také dost jednoduché, ale taková harfa. U ní se vždy najde nějaká inženýrsko-architektonická výzva. A za špičkovým zvukem Tom jde. To mi věřte.


6. ladič – nástrojů a nálad. To nemusím víc komentovat.


7. brusič – sáhněte někdy na naše kalimby. Jejich hebkost by se dala srovnávat s pokožkou novorozence 😉 Představte si, že malý človíček na tom výsledku makal 9 měsíců! Tak to naštěstí kalimba vznikne rychleji!


8. nákupčí – zajistit veškeré dřevo, kov, stroje, spotřební materiál, a kdoví co ještě to přijde občas na pracovní směnu. Obdivuji, že Tom to dokáže mít všechno pod palcem a ještě k tomu udržet dobrou náladu.


9. marketer – když Tom něco napíše, stojí to za to. Velmi malebným jazykem vylíčí příběhy dřeva nebo výroby kalimb na naší fb stránce. Koukněte a přesvědčete se na vlastní oči, kolik překvapení se skrývá za jediným nástrojem. 


10. zákaznická podpora – abyste vybrali nástroj, na který budete s láskou hrát dlouhé roky, je občas potřeba moudré vedení výrobce. Pokud si nevíte rady, Tom Vás citlivě provede a garantuji, že pak se už nebudete moci dočkat až Vám kurýr vybranou kalimbu doveze přímo do vašich dlaní 🙂

Uff, to by pro dnešek stačilo. Po takovém psaní se přiznám, že jsem ještě víc nadšená z našich kalimb. Jsou krásné, zvučné, kvalitní, pohodlné… Pokud máte nějakou a máte ji rádi, budeme vděční za podporu naší tvorby referencí na fb anebo odkazem na svém vlastním profilu – aby se mohli o nás dozvídat noví lidi. Děkujeme za přízeň!

A pokud kalimbu ještě nemáte, můžete si ji koupit v našem internetovém obchůdku kalimby.cz .

Comments are closed.