Zvonkohry s posláním – naladěné a ladící

Nástroje, které vyjdou z dílny Harmonie Zvuku jsou vždy precizně naladěné a nesou se sebou něco víc, než jen možnost si zahrát. A proto i zvonkohry, které od nás koupíte, budou hrát určité stupnice nebo akordy a ladit Vás nějakým směrem. Síla ženy, velký strom, kapka z pramene to je jen několik možností, které můžete u nás poznat…


Jak vznikaly jednotlivé modely?

Každá zvonkohra vznikla na základě prosby, kdy klient přišel s nějakým zadáním, potřebou a prosil o nástroj, který mu pomůže. Jednou to byla harmonie v rodině, podruhé poděkování za zdroj vody na pozemku, jindy posílení ženských či mužských ctnosti a vlastnosti.

Taková přání Tom zasadil do svého vědění o hudbě a souvislostech a vybral ladění, které co nejlépe vyjadřovalo danou věc. Občas s konkrétními tóny přišla i informace o dřevině a kamení, který má být použitý. 

Proč jsou naše zvonkohry k vidění tak vzácně?

Harmonie Zvuku začala tvorbou zvonkoher. Pak přibyly kalimby a další drobné nástroje. Poslední roky ale Tom propadl čáru háčkových harf a vyrábí hlavně 27-strunnou přenosnou harfu, na kterou může hrát každý. Je to natolik komplexní záležitost, že ostatní nástroje musely přirozeně ustoupit.

To ale neznamená, že Harmonie Zvuku budou jen harfy! Začátkem roku jsme realizovali poukazy z vánoční akci, kde jsme nabízeli zdobení zdarma k vybraným kalimbám a máme velikou radost, jak krásné kousky se rozbíhají po světě díky tomu.

A zvonkohry jsou nejen nádherně znějící nástroje, ale i ladné kousky do interiéru. Aktuálně je vyrábíme jen příležitostně, o to víc ale vnímáme, že je důležité, aby jste mohli jasně vybrat to, co Vás přitahuje a co Vám nejvíc pomůže. Taková zvonkohra umístěná v předsíni, pracovně, obýváku atd může totiž ovlivnit ladění běžného života. Moc Vám přejeme, aby bylo co nejvíc radostné a tvořivé!

Jestli si přejete zvonkohru pro svoji domácnost, můžete se podívat, jestli není zrovna nějaká dostupná na našem eshopu. Pokud neuvidíte tam tu, která s Vámi souzní, vyberte si z našeho “katalogu” a napište objednávku na email: info@harmoniezvuku.cz. 

“Katalog” našich zvonkoher

Tady ve zkratce se dozvíte, o čem jsou konkrétní ladění našich zvonkoher – jaké poselství nesou. Občas říkáme, že vlastně kupujete toto poselství a zvonkohru dostáváte zdarma 😉

 • Třpyt ranní rosy – Nejněžnější a nejmenší z našich zvonkoher. Třpyt ranní rosy vypraví pohádkový příběh kouzelné louky a vděčnosti za každou kapku vody!
 • Jiskřičky radostného života – Sestřička Třpytu, která nás vyzývá k tomu, abychom jiskřili radosti a dává nám k tomu sílu svými něžnými tóny.
 • Radostná jiskra – Zvonkohra, která pomáhá zažehnout silný plamen plný dobrých ctností a schopností, který dřímá v každém z nás.
 • Malá země – Tato zvonkohra nám připomíná, jaké “obyčejné samozřejmosti“ dostáváme každý den a vzněcuje v našem srdci vděčnost za ně.
 • Malý strom – Hudba Malého stromu nám ukazuje, jak žít v opravdovém souladu s druhými, abychom mohli harmonicky růst k svým vytouženým ideálům.
 • Dopadající kapka – Skrze ní k Vám budou znít písně kapky vody – společenství horského potůčku, silného vodopádu či osvěžujícího deště.
 • Kapka z pramene – Táto zvonkohra je díkem za každou čistou kapku z pramene, za všechny kapky, které tvoří dobré proudy v našem životě.
 • Teplo plamene – Teplo plamene přes mnohost svých podob dokáže zahřát nejen ruce, ale taktéž srdce. Tato zvonkohra jistě vyvolá hřejivý pocit ve vaši hrudi.
 • Velká země – Velká Matka Země. Nádherné místo, které si zaslouží hlubokou úctu. Zvonkohra volá, abychom žili jako opravdoví lidé a pak ráj na Zemi nebude utopií,
  ale přirozenou cestou.
 • Velký strom – Tak jako stromy zpívají ve větru, tak v něm bude hrát i tato zvonkohra. Stromy mohou být našimi rádci, pomocníky i učiteli. Poselství zvonkohry je o velikém vzoru, kterým pro nás jsou.
 • Kov – Toto je spíše mužská zvonkohra. Ukazuje cestu pravého muže, který svou sílu a pevnost má řídit čistým srdcem.
 • Dar bytostným – Zvučný dar pro ty, kteří jsou vždy připraveni s radostí dávat – pro bytosti přírody, které mohou nám být vzorem neúnavné práci a pěkného přístupu. Znění tohoto nástroje bude přinášet pokoj a klid nejen bytostným, ale také lidem!
 • Dar člověku – Ženské působení této zvonkohry nám má připomínat krásu daru pozemského těla a všech našich schrán, které jsou splněním touhy po sebeuvědomění skrze putování Stvořením. 
 • Pro rodinu – Vibrace této rezonanční zvonkohry ladí rodinu, ukazují jak pečovat o rovnováhu a ve prospěch společného užitku pružně propojovat extrémní postoje.
 • Ochránkyně domova – Zvonkohra je darem pro bytosti, které chrání s námi náš dům či byt a dokonce pečují o naše bydlení když spíme nebo odcházíme.
 • Síla ženy – Křišťálový zvuk zvonkohry připomíná, že síla pravé ženy proudí z jemnosti jejího působení. Z čistoty v přijímání a předávání záření ze světlých výšin ožívají pak ctností v její domá-ctnosti!
 • Odvaha a síla – Panská rezonanční zvonkohra, která napovídá, jak má v životě kráčet pravý muž. Probouzí touhu po odvaze k projevení svého mužství, které je natolik silné, že vnímá a chrání jemnější ženství.
 • Poselství lásky – Melodie této venkovní zvonkohry jsou roznášeny větrem, aby zpívaly o pravé lásce. Lásce čisté, obdarovávající a sloužící v pomoci druhému.
 • Souznění duší – Zvonkohra zní ve stupnici prvku dřeva – zachvívání stromů je příkladem harmonické spolupráce ve snaze k dosažení společného vysokého cíle.
 • Čistota vědomí – zvonkohra symbolicky vyjadřuje čistotu vědomí, o kterou máme usilovat. Neustávající snaha udržovat své myšlenky v čistotě pomůže nám být šťastnými a tvořit dobro kolem nás.
 • Důvěra – Její tóny dávají vytušit povědomí o Zákonech a moci působící ve Spravedlnosti, Lásce a Čistotě. Pomáhají nalézat v sobě přesvědčení a tím i důvěru v to, že každé naše prožívání má smysl.
 • Cesta Stvořením – Tóny této rezonanční zvonkohry pomáhají hledat význam a důležitost Zákonů, které řídí Stvořením. Ukazují lásku, která nám pomáhá kráčet svou Cestou.

To je krása, že? Už víte, že nějakou z nich chcete (darovat), ale nevíte kterou? Zavolejte nebo napište přes kontaktní formulář a napovíme Vám, která bude ta pravá.

A pokud chcete posečkat s výběrem, ale záleží Vám, aby jste věděli o nových dostupných nástrojích, přihlaste se k našemu Obšťastníku – novinkách Harmonie Zvuku, které zasíláme 2x měsíčně.

Comments are closed.