Naše kalimby v písničkách – poslechněte a podívejte!

Na světě hrají už stovky našich kalimb a tak není divu, že některé z nich účinkují u profesionálních hudebníků nebo nadšenců, kteří sdílí své nahrávky na YouTube. Dnes se s Vámi chci podělit o ty, které se nám podařilo najít nebo které nám poslali autoři. Děkujeme, že tvoříte krásu s našimi nástroji!

Žena Země – Petra Adámková

S touto vzácnou paní nás pojí už i přátelské pouto. Začala jednou kalimbou pro sebe. Pro své lepší poznání, naladění, léčení. Momentálně naše nástroje hrají u její rodiny a přátel díky jejímu působení.

První nahranou písničku nám poslala se svolením k uveřejnění pár let zpátky: Snění.

Jak šel čas a ona se vyvíjela a psala nové písně, zrodilo se album, ve kterém kalimbu z dílny Harmonie Zvuku najdete hned ve 4 skladbách. Poslechněte si tady. Jsou to: 2- Křehká, 8 – Ty můžeš, 9 – Intermezzo, 13 – Důvěra.

Album můžete zdarma poslouchat přes internet nebo stáhnout, ale vřelé doporučuji koupí fyzického CDčka. Je to krásná práce a tak nějak to potom člověk má na očích…


Mlhou – náladové duo, zaměřené na vokál a kytaru

Tento sympatický pár přišel za námi několik let zpátky pro kalimbu na míru. Netradičně laděný nástroj se jim líbil a jsem ráda, že svoji krásnou hudbu  obohacují o zvuky naši kalimby. Doslechla jsem ji v těchto písničkách: Jsi-liSpolu, ale mám dojem, že nám hráli ještě další. Jenže teď nedokážu to na těch sítích najít…


Kalimbisteto – YTkanál s kalimbovými aranžmá různých skladeb

Mile nás překvapila zpráva ze zahraničí. Jeden nadšenec nahrává covery různých skladeb na kalimby a pořídil si i tu naši. S velkou radosti sdílel své dojmy z kvality našeho nástroje a sliboval, že bude nahrávat… 🙂 Prozatím jsou tam tři skladby. A jaké! Poslechněte: Suzume, Vltava  a Novosvětská.


KalimbaDreams – YTkanál Carmen z Německa

Další kalimbová tvůrkyně přišla za námi z Německa. Teprve začíná, ale je to hezké si poslechnout její hudbu. Zatím jedna písnička s naši kalimbou: Still Hillsong Kalimba Cover.


Zbyšek Firla – obyčejný neobyčejný muž, který dostal do rukou kalimbu z naši dílny a tvoří…

Trocha naladění, trocha techniky, trocha chtění a zajímavé video je na světě. To jsme hleděli na Kalimbosnění.


Jestli chcete rozšířit touto sbírku, bude nám ctí. Své videa nebo odkazy posílejte na info@harmoniezvuku.cz. Až se jich posbírá vícero, napíšeme další příspěvek 🙂

Jestli nevíte, co natočit, podívejte se na videonávody na yt. V několika článcích jsem pobírala na 20 písniček, které můžete zahrát na naší diatonické kalimby. Prohlédněte je zde.

Jestli jste radši na tabulatury, mrkněte na tuto sbírku.

A jestli kalimba Vám chybí, špičkový nástroj z naši dílny pořídíte tady.

 

Naladěné dny!
Justyna

Comments are closed.