Naše kalimby v písničkách – poslechněte a podívejte!

Na světě hrají už stovky (tisíce?) našich kalimb. A některé z nich účinkují u profesionálních hudebníků. Poslechněte si českou autorskou tvorbu, japonskou skladbu nebo dokonce Smetanovu Vltavu na naše kalimby!
Děkujeme, že tvoříte krásu s našimi nástroji!

KalimbaDreams – YT pořad Carmen z Německa


Kalimbová tvůrkyně za námi přišla z Německa. S videi teprve začíná, ale hraje krásně! A hraje na naši nejlepší kalimbu, to je s laděnými alikvotami! Ta má běžně stupnici Gdur, na přání pro Carmen je však hlubší v Fdur.
Still Hillsong Kalimba Cover.
The Last Unicorn Kalimba Cover.


Žena Země – Petra Adámková


S touto vzácnou paní nás pojí už i přátelské pouto. Začala jednou kalimbou pro sebe. Pro své lepší poznání, naladění, léčení. Teď už má kalimb několik a také jich spousty šlo pro její okolí.

První nahranou písničku nám poslala se svolením k uveřejnění pár let zpátky: Snění.

Jak šel čas a ona se vyvíjela a psala nové písně, zrodilo se album, ve kterém kalimbu z dílny Harmonie Zvuku najdete hned ve 4 skladbách. Poslechněte si tady. Jsou to: 2- Křehká, 8 – Ty můžeš, 9 – Intermezzo, 13 – Důvěra.

Album můžete zdarma poslouchat přes internet nebo stáhnout, ale vřelé doporučuji koupi fyzického CDčka. Je to krásná práce a tak nějak to potom člověk má na očích a častěji může poslouchat…


Kalimbisteto – YT pořad s kalimbovými aranžmá různých skladeb


Mile nás překvapila zpráva ze zahraničí. Jeden nadšenec nahrává covery různých skladeb na kalimby a pořídil si i tu naši. S velkou radosti sdílel své dojmy z kvality našeho nástroje a sliboval, že bude nahrávat… 🙂 Prozatím jsou tam tři skladby. A jaké! Poslechněte: Suzume, Vltava  a Novosvětská.


Mlhou – náladové duo, zaměřené na vokál a kytaru


Tento sympatický pár přišel za námi několik let zpátky pro kalimbu na míru. Netradičně laděný nástroj se jim líbil a jsem ráda, že svoji krásnou hudbu  obohacují o zvuky naší kalimby. Doslechla jsem ji v těchto písničkách: Jsi-liSpolu, ale mám dojem, že nám hráli ještě další. Jenže teď nedokážu to na těch sítích najít…


Zbyšek Firla – obyčejný neobyčejný muž, který dostal do rukou kalimbu z naší dílny a tvoří…


Trocha naladění, trocha techniky, trocha chtění a video s “orchestrální kalimbou” je na světě. To jsme koukali na Kalimbosnění.


Jestli chcete rozšířit touto sbírku, bude nám ctí. Své videa nebo odkazy posílejte na info@harmoniezvuku.cz. Až se jich posbírá vícero, napíšeme další příspěvek 🙂

Jestli nevíte, co natočit, podívejte se na videonávody na yt. V několika článcích jsem posbírala na 20 písniček, které můžete zahrát na naše diatonické kalimby. Prohlédněte je zde.

Jestli jste radši na tabulatury, mrkněte na tuto sbírku.

A jestli Vám kalimba chybí, špičkový nástroj z naši dílny pořídíte tady.

 

Naladěné dny přejeme!
Justyna

Comments are closed.