V čem vynikají kalimby od Harmonie Zvuku?

Na trhu najdete několik výrobců kalimb a jak to bývá ve všem, když dva dělají totéž, není to totéž. Ve skutečnosti nám nejde o „výrobu“ kalimb či jiných nástrojů, ale především o tvorbu krásy a radosti. Hluboké zapálení a láska k tvorbě pak přináší i špičkovou kvalitu výroby. Podívejte se, v čem vynikají kalimby od Harmonie Zvuku.

Zvuk je základ

Naše nástroje nejsou turistickým suvenýrem nebo hračkou pro děti (i když i ti nejmenší mohou zkoušet své prstíčky). Jsou to plnohodnotné nástroje, na které můžete hrát i skladby. A proto si zakládáme na přesným ladění a čistotě zvuku, i při hlasitějším hraní. Hodně času jsme věnovali výběru správného materiálu lamel, aby barva byla libozvučná a dozvuk slyšitelný v celém tónovém rozsahu (téměř pro každý tón jsme volili vlastní šířku lamely). Ladění drží měsíce až roky a Vy můžete vybírat mezi mnohými stupnicemi – dle nálady nebo pro doplnění domácího či pracovního instrumentáře.

Komfort hraní a snadná péče

Pro co nejpříjemnější zkušenosti s našimi nástroji jsme roky hledali vhodnou kombinaci materiálů, rozměrů a tvarů. Podařilo se nám zajistit polotovary vyrobené laserem, abychom odstupňovali šířky lamel po setinách milimetru. Kov, který zní dobře žel má tendenci reznout, tak pro zachování perfektního vzhledu i zvuku jsme se rozhodli pro antikorozní úpravu niklováním. Díky tomu naše kalimby od roku 2020 potřebují ještě méně Vaši péči a lamely zůstávají vesměs ve stejném stavu jako po koupí. A aby se Vám hrálo jedna báseň, každou lamelu ručně ohýbáme a zalešťujeme ze 4 stran.

Není to jedno, co držíte!

I když základem pro zvuk je vibrace kovového jazyčku, dřevo je jeho nositelem. A proto si dáváme záležet, aby setkání s našimi nástroji  bylo pro Vás krásným zážitkem jak na pohled a poslech, tak na dotek. Pro základnu používáme masivní dřevo, které v mnohých případech hýčkáme od sběru. Naše kalimby mají různorodé tvary, ručně řezané a broušené pro “měkký” dojem. Jakmile na ně sáhnete, můžete mít chuť je hladit – jemné broušené dřevo olejujeme vlastní směsí přírodních olejů a vosků.

Krásná tečka

Obdivovatelům krásy nabízíme zdobení těla kalimby. Vkládáme drahé kameny nebo tvoříme obrazce pomoci vypalování nebo gravírování – mandaly, kresby, texty. Na tyto kousky se vždy mimořádně těšíme.

 

Ve zkratce jsme Vám ukázali, o co se snažíme při výrobě naších kalimb. Často nám přichází nápady, co se dá dělat lépe a tak Harmonii Zvuku vyvíjíme pro Vás každý den. Pracujeme jak na nástrojích, tak na balení a prezentaci. Chtěli bychom Vám toho přinést tolik! Pokud souzníte, zůstaňte s námi ve spojení a nechte si posílat Obšťastník nebo připojte se k fanouškům našich fb stránek. A jestli ještě nemáte kalimbu od nás, pojďte si vybrat v našem eshopu. Kráse zdár!

Comments are closed.