Rok 2023 v Harmonii Zvuku

V tomto roce Harmonie Zvuku nabrala nový směr. To, o čem se nám 5 let zpátky ani nesnilo, stává se naplněním každodennosti a úplně hmatatelnou realitou. Z výroby malých nástrojů, krok po kroku přesedáme na harfy a nadšení, jaké vzbuzují nám potvrzuje, že je to dobrý směr. Seminární působení také nezůstává bez ohlasů a za náš příběh a vize jsme dokonce ocenění veřejně… Přečtěte si, co se u nás událo během 2023 roku.

Kalimby a zvonkohry

Kalimby a zvonkohry šly dost výrazně stranou tento rok, ale vždy je vyrábíme s velkou radosti. Je to pro nás důležitý nástroj, kterým můžeme nést poselství toho, že každý může. Každý může hrát

Nejde o to být profi hráč, ale o to, aby hudba a tvoření dělaly člověku radost. Aby si našel co nejčastěji chviličku pro sebe a vyloudil libé tóny, které jej pohladí na srdci. Kalimba je k tomu vděčný nástroj, protože nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti ani vědění o hudební teorii. Vezmete ji do dlani a nehty palců brnkáte na lamely. Kterékoliv. Je to hezké, nástroj příjemně vibruje a vy máte radost z hudebního zážitků.

Je to takový malý velký zázrak… 

A když je řeč o zázracích, tak prim mezi kalimbami vedla letos alikvótní kalimba. Ne tak množstvím, ale silou příběhů. Pořád víc lidi vybírá kalimbu s tímto výjimečným laděním. Zní ono trochu jako strunný nástroj, je křišťálově čisté. Vícero lidi ji používalo pro léčení smutku, zocelení po ztrátě blízkého člověka.

Zvonkohry vyrábíme skoro jen na přání. Jsou to ony, které příběh Harmonii Zvuku odstartovaly. Vzhledem k různým událostem se zvolání “ha, zvonkohra!” k rezavým trubkám rozneslo v několika médiích 😉 Na sítích pravděpodobně najdete jen příspěvky o jiných našich nástrojích, jestli ale Vás volají cinkající trubky, které naladí Váš den a zkrášlí domácnost, řekněte si o ně ♥

Harfy

Nová vlajková loď Harmonie Zvuku. Začátkem června jsme uspořádali křest harf. Čtyři krásky, které se staly hlavními aktérkami jednoho nedělního odpoledne mají své nové domovy a Tom intenzivně pracuje na dalších a dalších kusech. 

Je to tak, že háčková harfa, které jsme podlehli je docela jednoduchá na hraní a pro její pořízení nepotřebujete hypotéku. Bá, ani stěhováky, protože si ji zabalíte do bezpečného batohu a odvezete kam se Vám zamane. Tyto skutečnosti nahrávají tomu, že by ji chtěl každý 😉 

Harfové ochutnávky, které jsme začali dělat ve větším jsou splněním snů pro mnohé. Některým stačí jen ten jeden zážitek, ale někteří chtějí se tomu nástroji věnovat a prosí si od nás harfu.

Jsme tak rádi, že vrátíme Česku jméno harfové velmoci 😀 Možná ještě ne letos. Jistě to potrvá pár let, ale vidíme cestu a budujeme ji.

Semináře

Velkou roli hraje v tom osobní setkávání s Vámi. Jezdíme na festivaly a jarmarky, kde lektorujeme doprovodný program. Většinou je to muzikoterapeutická relaxace s nástroji s naši dílny a harfové ochutnávky

Na Svatojánských Slavnostech Bylin na Vlčí Hoře je náš program plný (kdybychom nabídli jej 2x, také by se tam stejně nevlezli všichni, kteří se chtějí zúčastnit) a lidé tam chodí opakovaně. Je to milé slyšet, že se hlásí hned, jakmile jsou otevřený přihlášky.

Koncert v domově seniorů byl jakýmsi finále harfového setkání, které jsme zorganizovali pro kamarády z celé České republiky. Během víkendu jsme hrali, hrali a hrali. Dokonce přijela k nám z Olomouce učitelka. Takový minikurz, s nadšeneckou atmosférou a přidanou hodnotou pro společnost se nám moc zamlouvá a snad letos jej zopakujeme.

Studiem české harfové historie se zrodil nápad ji šířit dál. V račickém zámku poprvé zaznělo téměř spontánní představení příběhů vandrovních harfeníků a Tomové cesty. Nadšení a ohlasy nás motivovaly, abychom dali tomu jasnější formu a díky tomu v předvánočním čase měla premiéru v Brně v Centru všímavosti Z(a)tracená česká harfa. Bylo to poučné, zábavné, plné překvapivých momentů a zážitků. Chceme s tím jezdit po celé republice!

Dušičkový čas se nese v atmosféře zadumání a reflexi o životě a smrti. Proto jsme ve Vyškově zorganizovali interaktivní přednášku na toto téma, která je prokládaná hrou na harfu. Byl to další silný zážitek a jsme otevření dělat tento program celoročně, dle Vašich potřeb.

Jedna z události, kterou neorganizujeme, ale která nás velice posunuje v harfovém umu a chceme jej podpořit je Bernard’s Summer Schoolirská letní škola v Praze. V harfové třídě vždy vyskočíme na novou úroveň po týdnu intenzivního hraní. Letos se budeme snažit o to, aby byla otevřena i začátečnická třída, tak čekejte na znamení a přihlaste se spolu s námi.

Komunikace

Nejsme guru komunikace na sítích. Popravdě bychom měli plné hrstí střípků na sdílení, ale každý příspěvek nás vede k obsáhlejšímu psaní a potom to trvá dlouho. A tak míváme období, kde se na facebookové stránce můžete těšit novinkami často, ale většinou zajímavosti se dějí v zákulisí. Pokud chcete, abychom byli tam aktivnější – komentujte, ptejte se, posílejte nám své fotky či videa ke sdílení. To nám dá vědět, že Vás to zajímá.

Jinak od dubna posíláme Obšťastník Harmonie Zvuku (téměř) pravidelně. Dvakrát do měsíce se snažím odeslat novinky, ve kterých najdete zajímavý článek o hudbě, nástrojích, vnitřním rozvoji nebo důležitých událostech firmy. Pokud je to zrovna aktuální, tak jako čtenáři Obšťastníku jako první se dozvíte o plánovaných akcích, nových nástrojích atd. Máte tím pádem přednost v obsazování všech báječných událostí, kde jsme 😉

Pokud ještě Vám náš Obšťastník nehodí, objednejte si ho zde (cca 2x měsíčně zdarma do Vaši mailové schránky).

Podnikání

Z ježdění po celé republice jsme se letos chtěli trochu zakotvit v oblasti, kde bydlíme a tvoříme. A podařily se nám dvě věci s tím spojené.

Naše nástroje se mohou pyšnit oceněním Regionální značka Moravský Kras. Měla by to být pečeť kvality a místního provázání, tak jsme rádi, že už se to stává skutečnosti. Díky spolupráci s dvěma místními skupinami můžeme třeba hrát seniorům či zpestřovat adventní akce v městské knihovně. Těšíme se na další působení!

A hřebem tohoto roku je titul Živnostník roku Jihomoravského kraje 2023. Díky této soutěži jsme poznali několik zajímavých lidi (třeba vedení Sonnentoru, se kterým jsme stali na vítězným stupni), poskytli pár rozhovorů a shlédli svůj vlastní příběh ještě zajímavějším než se nám zdál předtím 🙂 

Na konec

Jsme rádi, že kráčíme svou cestou i když je často ustlaná problémy s dodavateli, stovkami kil dřeva, které probíráme vlastními rukami a tisíci hodinami mravenčí neviditelné práce, kterou vy vidíte už jen jako pěkný výsledek. Všechen prach, hluk a hrubá práce budiž požehnaná pro Vaše hladké hudební nástroje, které povznáší ducha a léčí rány srdce! Jdeme do toho další rok! Děkujeme, že jste s námi!

Comments are closed.